Inspiracje,

Zadbaj o porządek w kuchni!

Kuchnia to pomieszczenie, w którym wyjątkowo trudno utrzymać idealny porządek. Dla wszystkich, którzy chcą zaprowadzić ład wśród ogromnej ilości akcesoriów, produktów spożywczych i sprzętu, mamy kilka rad, które ułatwią to pozornie karkołomne zadanie! Od czego zacząć wielkie porządki w kuchni? Sprawdź!

Szafka pod zlewem

Najbardziej problematycznym miejscem w każdej kuchni jest szafka pod zlewem. To właśnie w niej trzymamy śmieci i drobne przedmioty, na które ciężko znaleźć odpowiednie miejsce. Możesz łatwo pozbyć się rozgardiaszu w szafce. Sporo cennego miejsca zaoszczędzisz, kiedy klasyczne, okrągłe wiadro wymienisz na kwadratowy, wysoki pojemnik. Na drzwiczkach po wewnętrznej stronie zamontuj na przyssawkach haczyki i koszyczki, które doskonale pomieszczą jednorazowe woreczki, gąbki czy ściereczki. Pomocny może okazać się również drążek, na którym zawiesisz środki czyszczące ze spryskiwaczami.

Zamiast szafek

Wyciąganie naczyń, akcesoriów czy produktów spożywczych z przepełnionych szafek może przysparzać wielu kłopotów. Aby maksymalnie ułatwić sobie codzienne korzystanie z kuchni, warto wyposażyć zabudowę w duże, głębokie szuflady o pełnym wysuwie. W ten prosty sposób będziesz miał pełny dostęp do całej zawartości skrytki. Szybko zauważysz, że korzystanie z szuflad jest dużo prostsze niż przewracanie zawartości półek do góry nogami!

Praktyczne organizery

Nieocenionym pomocnikiem każdego pedanta są organizery. W sklepach z wyposażeniem domu znajdziesz ogrom koszyków i pojemników w różnorodnych kształtach i o zróżnicowanej wielkości, które bez problemu dopasujesz do szafek i szuflad kuchennych.

 

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet