Inspiracje,

Wyspa kuchenna – warto?

Wyspa kuchenna – warto?

Nieodłącznym elementem nowoczesnych kuchni jest wyspa kuchenna. Niektórzy widzą w niej praktyczny mebel, a inni – zajmujący znaczną część kuchni, niepotrzebny element. Czy warto urozmaicać kuchenną zabudowę wyspą? Jakie funkcje może spełniać wyspa? Sprawdź!

Cenne skrytki

Nowoczesna wyspa kuchenna przypadnie do gustu każdemu, komu standardowe szafki kuchenne nie wystarczają. W ofercie czołowych producentów znajdziesz wyspy składające się z praktycznych szafek. Wbudowane w wyspę szafki i kosze cargo stanowią niewidoczne skrytki, które pomogą zaprowadzić ład wśród sprzętu, akcesoriów i produktów spożywczych.

Łącznik między dwiema strefami

W mieszkaniach wznoszonych według najświeższych architektonicznych standardów kuchnia i salon tworzą jedną, otwartą strefę dzienną. Subtelnym przejściem między strefą salonową a kuchenną będzie właśnie wyspa. Odpowiednio zaprojektowana wyspa nie zaburzy estetyki mieszkania, a wręcz przeciwnie – doda aranżacji elegancki i charakteru. Ponadto, przygotowują potrawy przy blacie znajdującym się na wyspie, możemy swobodnie komunikować się z gośćmi czy domownikami.

Dodatkowy blat

Wyspa kuchenna okazuje się być niezwykle praktyczna podczas codziennej pracy w kuchni. Ustawiając w kuchni wyspę, zyskujesz dodatkową, dużą powierzchnię roboczą. Na wyspie możesz również zainstalować kuchenkę albo zlewozmywak, tworząc najwygodniejszy dla siebie układ.

Zamiast dużego stołu

W Twojej niewielkiej kuchni brakuje miejsca na duży stół, przy którym będziesz mógł delektować się aromatyczną kawą o poranku? Żaden problem! Wyspa kuchenna w połączeniu z wysokimi, modnymi chokerami doskonale go zastąpi.

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet