Inspiracje,

Urządzamy małą kuchnię

Urządzamy małą kuchnię

Kto z nas nie marzy o przestronnej, słonecznej kuchni z wyjściem na taras? Niestety, tylko nieliczni mogą cieszyć się tak dużą przestrzenią pozwalającą stworzyć piękną, modną i funkcjonalną aranżację. Czy mieszkańcy bloków, gdzie kuchnie zazwyczaj są niewielkie, muszą zrezygnować z komfortu i zadowolić się półśrodkami? Niekoniecznie! Sprawdź nasze rady i dowiedz się, jak urządzić atrakcyjną, lecz małą kuchnię.

Odpowiedni fason i kolorystyka

Czarne, matowe zabudowy  pokrywające ścianę od podłogi aż po sufit niestety zarezerwowane są dla dużych, przeważnie otwartych kuchni. W małym pomieszczeniu zdecydowanie lepiej sprawdzą się meble o lżejszej konstrukcji. Optymalnym wyborem okażą się pozbawione zbędnych ozdobników meble z gładkimi, białymi frontami pokrytymi laminatem o wysokim połysku. Błyszcząca, jasna powierzchnia będzie odbijać światło, co nada pomieszczeniu głębi. Zabudowa nabierze lekkości, jeśli zostanie urozmaicona przeszklonymi witrynkami. Efekt spotęgują listwy LED podkreślające poziome krawędzie. Obawiasz się, że białe meble będą prezentować się zbyt chłodno? Wystarczy, że nieskazitelną biel przełamiesz naturalnymi akcentami – drewnianym blatem i podłogą z desek, akcesoriami z drewna przyczepionymi do haczyków, glinianymi naczyniami poukładanymi na otwartych półkach, ziołami w kolorowych doniczkach.

Przemyślany układ

W pomieszczeniu o ograniczonym metrażu najlepszy efekt uzyskasz, kiedy ustawisz meble w jednej linii lub w kształt litery L. Meblościanka nie będzie przytłaczać kompozycji, jeśli zrezygnujesz z pełnej zabudowy górnej na rzecz otwartych półek, relingów i haczyków. Zadbaj o to, aby nie zasłonić okna. Wręcz przeciwnie – im więcej naturalnego światła wpadnie do pomieszczenia, tym lepiej!

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet