Inspiracje,

Urządzamy kuchnię retro

Retro to styl, który w ostatnich czasach bardzo mocno cieszy się rosnącą popularnością. Kuchnia w takim stylu stanie się bardzo ciekawym pomieszczeniem, gdzie na pewno z wielką przyjemnością będziemy spędzać czas. Jak urządzić kuchnię w takim stylu?

Dobra kolorystyka

W pierwszej kolejności postawmy na kolorystykę. Bazą niech będzie biały, który będzie dominował w całym pomieszczeniu. Jednak z powodzeniem uda nam się ten chłodny kolor przełamać za pomocą takiej kolorystyki jak mięta, czy nawet ciepły żółty. Starajmy się wybierać kolory spokojne, nie odcienie neonowe, dzięki czemu kuchnia nie będzie tak mocno krzykliwa. W dzisiejszych czasach styl retro jest bardzo wyraźny i charakterystycznie akcentowany. Jednak niech to nie będzie się działo za sprawą kolorów, które mogą zakłócić całą aranżację kuchenną. 

Odpowiedni sprzęt AGD

Nie zapominajmy również o tym, że kuchnia retro to także odpowiednie dodatki kuchenne. Na rynku znaleźć można czajniki elektryczne, czajniki do postawienia na kuchenkę, tostery, opiekacze i inne małe AGD, które z powodzeniem będą przywodzić nam na myśl stare, dobre czasy, kiedy to rządziły lata 50’te, 60’te, 70’te. Jeżeli w naszej kuchni rządzi jedna kolorystyka, np.biały, to zdecydujmy się na zakup lodówki w stylu retro w innym kolorze. Takie lodówki wyróżniają się opływowym kształtem i wykończeniem w kolorze szarości gołębiej. Można również zakupić kuchenki, które zaprojektowane są zgodnie z modnym stylem retro, który swoje początki miał w Stanach Zjednoczonych. 

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet