Inspiracje,

Trendy kuchenne – jakie meble są na czasie?

Trendy kuchenne – jakie meble są na czasie?

Kuchnia pełni w każdym domu szczególną rolę. Aby codzienne gotowanie dla najbliższych było nie tylko obowiązkiem, ale stało się źródłem przyjemności, warto starannie zaaranżować przestrzeń. Jakie rozwiązania królują obecnie w modnych kuchniach? Sprawdź nasze propozycje!

Szach-mat!

Połyskująca, laboratoryjna biel odchodzi do lamusa! Jej miejsce zajmuje jej zupełne przeciwieństwo  – matowa czerń.  Minimalistyczne, pozbawione uchwytów zabudowy z kwadratowymi szafkami wykończonymi czarną, idealnie matową powłoką dodają wnętrzu klasy i awangardowego szyku. Jednak zanim zdecydujesz się na zamówienie czarnych mebli, zastanów się, czy tego typu zabudowa nie przytłoczy Twojej kuchni. Jak mówią architekci, ciemne meble o matowej, pochłaniającej światło powierzchni zarezerwowane są dla dużych, dobrze nasłonecznionych pomieszczeń.

Kuchenna meblościanka

Niekwestionowanym hitem w modnych kuchniach są zabudowy szczelnie pokrywające ścianę od podłogi aż po sufit. Tego typu meble składają się przeważnie z minimalistycznych szafek pozbawionych uchwytów i jakichkolwiek elementów dekoracyjnych. Nie znajdziemy tutaj regałów, otwartych półek i haczyków. Meble tworzą zwartą i jednolitą zabudowę, która bez problemu pomieści cały sprzęt, akcesoria kuchenne i naczynia.

Skandynawskie inspiracje

Mimo tego, że styl skandynawski opanował nasze mieszkania już kilka lat temu, to wciąż utrzymuje się w ścisłej czołówce najbardziej popularnych koncepcji. Stylowe, delikatne meble powstałe  z jasnych i drewnianych płyt ozdobionych żłobieniami, drewniane blaty, witrynki i pastelowe dodatki tworzą w każdej kuchni przytulny, przyjemny klimat sprzyjający kulinarnym popisom.

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet