Inspiracje,

Stylowe meble kuchenne – inspiracje

Stworzenie własnej kuchni nie jest łatwym zadaniem. Problemy pojawiają się zazwyczaj już w początkowej fazie urządzania swojego królestwa, kiedy w głowie zaczynają mnożyć nam się liczne pytania. Jakie meble są obecnie na czasie? Jaka paleta kolorystyczna będzie komponować się z niewielkim pomieszczeniem? Jakie płytki wybrać?

Układ zabudowy, użyte materiały i pokrycie ścian będą miały ogromny wpływ nie tylko na estetykę mieszkania, ale również na komfort codziennego gotowania, dlatego przy określaniu szczegółów remontu nie warto zdawać się na przypadek. Na szczęście, w podjęciu właściwej decyzji pomocny okazuje się Internet! W sieci znajdziesz liczne meble kuchenne inspiracje, dzięki którym poznasz najnowsze trendy wnętrzarskie i zasady, jakimi kierują się architekci wnętrz oraz dowiesz się, jakie materiały sprawdzą się w wymagającym, kuchennym środowisku.

Meble kuchenne – inspiracje chłodną Skandynawią

Mieszkańcy Norwegii, Danii i Szwecji muszą codziennie mierzyć się z ostrym klimatem i długimi, ciemnymi wieczorami. Paradoksalnie, to właśnie tam, w kontrze do chłodu i nostalgii, wykształcił się niezwykle charakterystyczny styl wnętrzarski, który wnosi do mieszkań domowe ciepło, naturalność i swobodę. Styl stawiający na piedestale naturalne materiały, pastele i maksymalną funkcjonalność przedmiotów i mebli na dobre zadomowił się w naszych mieszkaniach już kilka sezonów temu i nic nie wskazuje na to, aby moda na skandynawski szyk chyliła się ku końcowi!

Jeśli chcesz, aby Twoja kuchnia idealnie wpisywała się w ciepły minimalizm dominujący w mieszkaniach Szwedów, Norwegów i Duńczyków, zrezygnuj z ciężkiej, ciemnej zabudowy. Ma być przestronnie, naturalnie i jasno! Meble kuchenne inspirowane kulturą skandynawską wykonane są zazwyczaj z jasnych płyt meblowych albo drewna pomalowanego białą emalią. Pięknym i niezwykle praktycznym dopełnieniem nieskazitelnych frontów jest blat z mocnego, odpornego na wysokie temperatury, uszkodzenia i zarysowania drewna dębowego albo bukowego. Istotną cechą tego typu kuchni jest dążenie do uzyskania maksymalnej praktyczności – każdy zakamarek ma być funkcjonalnie zagospodarowany w taki sposób, aby ułatwiać przygotowywanie posiłków, przechowywanie produktów spożywczych, sprzętu i akcesoriów.

Designerskie meble do kuchni inspirowane nowojorskimi loftami

Skandynawska prostota i smakowanie życia w rytmie hygge nie do końca współgra z Twoim poczuciem estetyki? W takim razie z wielką przyjemnością prezentujemy Ci meble kuchenne inspirowane stylem industrialnym! Niezwykle oryginalny, modny w ostatnim czasie styl przywędrował do Polski zza oceanu w latach 90., ale dopiero teraz osiągnął szczyt popularności. Czym charakteryzuje się uwielbiany przez artystów i trendsetterów nurt? Przede wszystkim surowością, chłodem i charakterystyczną „technicznością”. Architekci tworzący w industrialnym duchu inspirują się starymi, pofabrycznymi przestrzeniami i przemycają ich klimat do mieszkań. W typowych loftach rezygnuje się z podziału na pokoje na rzecz rozległych, otwartych przestrzeni. Ponadto, w industrialnych pomieszczeniach eksponuje się to, co w normalnych warunkach jest ukryte i szczelnie zabudowane, czyli wszelkiego rodzaju elementy instalacyjne, wyciągi, rury, kable, słupy oraz surowe mury i ceglane ściany.

Kiedy pomieszczenie jest odpowiednio przygotowane, możemy zacząć wybieranie mebli! W kuchni nawiązującej do klimatu starej fabryki doskonale sprawdzą się proste, pozbawione ozdobników meble z ciemnego, postarzanego drewna lub czarnej płyty MDF. Ciekawą propozycją są modele pokryte laminatami imitującymi beton. W aneksie kuchennym powinno znaleźć się miejsce dla metalowego regału i dodatków budujących klimat. Klasyczną lampę warto zastąpić dużą ilość żarówek.

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet