Inspiracje,

Styl skandynawski w kuchni

Styl skandynawski w kuchni

Moda rodem z chłodnej Skandynawii szturmem opanowała nasze mieszkania już kilka lat temu. Mimo pojawiających się wciąż nowych trendów, styl skandynawski wciąż bije rekordy popularności wśród najbardziej wymagających estetów. Jak odtworzyć w swojej kuchni namiastkę szwedzkiego domu? Sprawdź!

Czym wyróżniają się meble skandynawskie?

Styl skandynawski – w przeciwieństwie do klimatu panującego w północnej części Europy – jest niezwykle ciepły. Wnętrza zaprojektowane w tym stylu są niezwykle przestronne, jasne i subtelne. Głównym motywem kolorystycznym jest tutaj biel. Białe, jednolite powierzchnie zestawione są z materiałami o ciepłym wykończeniu (przede wszystkim drewnem), dzięki czemu całość prezentuje się niezwykle naturalnie. Meble o półmatowych, jasnych frontach z delikatnymi frezowaniami będą ciekawie komponować się z drewnianym parkietem oraz gładkimi, jednolitymi ścianami.

Ważne jest również, aby nie zasłaniać okien ciemnymi, ciężkimi zasłonami. Wręcz przeciwnie – okna powinny być wyeksponowane, aby wpuścić do wnętrza maksimum naturalnego światła słonecznego.

Praktyczność przede wszystkim!

Pamiętaj, że dla Skandynawów liczy się nie tylko efekt wizualny, ale również funkcjonalność mebli. Zgodnie z tą zasadą, kuchnia powinna być zaprojektowana w taki sposób, aby maksymalnie ułatwiać codzienne obowiązki, sprzyjać utrzymaniu porządku oraz stwarzać optymalne warunki do spotkań z najbliższymi przy wspólnym stole. Kuchnia będzie spełniać wszystkie wymagania, jeśli meble będą bogate w liczne szafki, witrynki, szuflady oraz kosze cargo. Aby wszystkie produkty spożywcze, sprzęt i akcesoria były zawsze idealnie uporządkowane, szuflady warto wyposażyć w organizery i koszyczki

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet