Inspiracje,

Stawiamy na kuchnię z wyspą

Kuchnia z wyspą to jeden z najczęstszych wybór w wielu domach z ogromną przestrzenią w pokoju dziennym. Połączenie salonu z kuchnią poprzez taką wyspę to bardzo estetyczny akcent. Stawiając jednak na taką kuchnię w pierwszej kolejności poznajmy jej wady i zalety, dzięki czemu będziemy wiedzieć, żę podjęliśmy dobrą decyzję decydując się na nią. 

Zalety wyspy kuchennej

Wyspa kuchenna powoduje, że całą przestrzeń jest bardziej otwarta na salon i na inne pomieszczenia. Zyskujemy w niej więcej światła, przez co wrażenie dużej przestrzeni jest jeszcze bardziej pogłębione. Do tego osoby dużo gotujące na co dzień mają częstszy kontakt z domownikami. Dobrze zagospodarowana wyspa może pełnić kilka funkcji. Stół, miejsce do gotowania, a nawet szafki kuchenne – wszystko to może znajdować się na takiej wyspie kuchennej, którą możemy wykonać również pod specjalna zabudowę. Przy takiej wyspie świetnie odnajdują się krzesła barowe lub zwykłe krzesła, ale na wyższych nogach.

Wady wyspy kuchennej

Otwartość na salon spowoduje jednak, że wszystkie zapachy gotowania będą się przedostawać na dom. Do tego cały rozgardiasz jaki bardzo często bywa podczas gotowania będzie widoczny nie tylko dla domowników, ale również dla ewentualnych gości. Jeżeli obawiamy się takiego czegoś, to dobrym rozwiązaniem w tym momencie będą drzwi przesuwne, które można zamontować w połowie między salonem i kuchnią. Za każdym razem, kiedy będziemy mieli coś do ukrycia, to z powodzeniem będziemy mogli je zasunąć. Drzwi przesuwne nie zajmują dużo miejsca.

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet