Inspiracje,

Skandynawia dalej na czasie!

Styl skandynawski szturmem podbił nasze serca już kilka sezonów temu. Szwedzi, Duńczycy i Norwegowie stali się dla całego świata inspiracją na wielu polach – stylu życia, ubioru, designu. Wpływy znad Skandynawii bardzo mocno widoczne są w modnych wnętrzach. Kuchnie nie są tutaj żadnym wyjątkiem! Czym charakteryzują się kuchenne wnętrza urządzone w skandynawskim stylu? Sprawdź!

Minimalizm ocieplony

Charakterystyczną cechą stylu skandynawskiego jest prostota. Jednak salony, sypialnie i kuchnie urządzone w tej konwencji dalekie są od zimnych, sprawiających wrażenie niemal sterylnej czystości aranżacji. Wręcz przeciwnie – dominują tu nieskomplikowane meble o naturalnym wykończeniu nadającym całości ciepłego, domowego charakteru.

W dobrych sklepach meblowych nie brakuje mebli, które znajdą zastosowanie w Twojej nowej kuchni. Wybierz zabudowę wykonaną z płyt MDF pokrytych półmatowym, białym laminatem. Zabudowie lekkości dodadzą efektowne witrynki. Monochromatyczna, jasna zabudowa będzie pięknie się prezentować zestawiona z surowym, drewnianym blatem. Pamiętaj, że w wymagającym, kuchennym środowisku nietrudno o uszkodzenia i zabrudzenia mebli. Aby kuchnia zachwycała pięknym wyglądem przez wiele lat, podczas zakupów zwróć uwagę nie tylko na estetykę, ale również jakość mebli.

Jakie dodatki wybrać?

Mieszkania Szwedów czy Duńczyków są przestronne i jasne. Aby stworzyć w swojej kuchni pożądany klimat, zadbaj o to, aby do wnętrza dostawało się jak najwięcej naturalnego światła. Nie zasłaniaj okien ciężkimi zasłonami i ciemnymi roletami. Dużo bardziej sprawdzą się  lekkie, gładkie, niemal przezroczyste firanki lub jasne rolety rzymskie. Ściany warto wyłożyć białymi, drobnymi płytkami odbijającymi światło. Dopełnieniem aranżacji będzie parkiet z jasnego drewna.

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet