Inspiracje,

Projekt kuchnia

Kuchnia jest pomieszczeniem, gdzie wbrew pozorom spędzamy bardzo dużo czasu. Nawet, jeżeli ktoś zalicza się do grona para yuppies – osób odgrzewających swoje dania w mikrofalówkach, to stara się wszystko urządzić tak, aby było to naprawdę miłe i klimatyczne pomieszczenie.

Wymiary kuchenne

Warto dowiedzieć się jakie wymiary powinno mieć całe pomieszczenie kuchenne, jeżeli chcemy mówić o tym, że jest wygodne. Kuchnia wąska z zabudową jedno rzędową pod jedną ścianą musi mieć szerokość minimum 180 cm. W przypadku zabudowy dwurzędowej ta szerokość dochodzi już do 240 cm. Im tych centymetrów będzie więcej, tym większa pewność, że kuchnia będzie wygodniejsza. Aczkolwiek nie można przesadzać z jej rozmiarami, żebyśmy z kolei nie mieli do przemierzania wielkich kilometrów podczas gotowania. 

Meble do kuchni

Posiadanie dużej kuchni powoduje, że możemy pozwolić sobie na większe szafki. Dzięki temu wszystko będziemy mieli o wiele lepiej uporządkowane. Duża kuchnia pozwala nam na zainstalowanie większej ilości urządzeń kuchennych, które ułatwiają życie w takim miejscu. Przykładem może być chociażby piekarnik, który niekoniecznie musi znajdować się od razu pod kuchenką. Wystarczy przenieść go razem z mikrofalówką do specjalnej zabudowy, gdzie również będzie wyglądał bardzo estetycznie. Bardzo dobrym pomysłem w dużych kuchniach otwartych na pokój dzienny jest wyspa, dzięki której możemy stworzyć dodatkową przestrzeń roboczą w swoich domach. Wyspa sprawia, że więcej osób angażuje się do przyrządzania posiłków.

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet