Inspiracje,

Nowoczesne, małe kuchnie – jakie rozwiązania są na topie?

Urządzenie kuchni to nie lada wyzwanie. Wybierając elementy wyposażenia, pokrycia ścian i podłóg oraz sprzęt, powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na walory estetyczne, ale również użytkowe. W katalogach dostępnych w sieci nie brakuje inspiracji prezentujących duże, otwarte kuchnie z wyspami w przestronnych mieszkaniach. Sytuacja komplikuje się, kiedy nasza przestrzeń jest ograniczona i nie możemy pozwolić sobie na pełną swobodę.

Wszystkim tym, którzy stoją przed wyzwaniem zagospodarowania niewielkiej kuchni udowadniamy, że proces urządzania własnego królestwa może być niezwykle przyjemny, a ograniczona przestrzeń nie musi być problemem! Jak wyglądają nowoczesne, małe kuchnie? Jakie meble i dodatki są teraz na czasie? Sprawdź!

Nowoczesne, małe kuchnie skąpane w bieli

Aby dodać wnętrzu przestronności, architekci wnętrz wykorzystują kolory! Nie od dziś wiadomo, że rozbielone barwy optycznie powiększają przestrzeń, dlatego małe, nowoczesne kuchnie zdominowane są przez biel i pastele. Pamiętaj, aby nie zasłaniać okien ciężkimi zasłonami. Im więcej światła wpadnie do kuchni, tym lepiej!

Obawiasz się, że nieskazitelna barwa nie podoła wyzwaniom, jakie czekają na meble w wymagającym, kuchennym środowisku? W takim razie musimy wyprowadzić Cię z błędu! Producenci wyposażenia kuchennego oferują kolekcje wykonane z innowacyjnych materiałów, które za nic mają sobie działanie czynników zewnętrznych.

Przemyślany układ to podstawa!

Właściciele mieszkań wznoszonych według starych standardów budowlanych borykają się z nieustawnymi, wąskimi kuchniami. Aby maksymalnie wykorzystać każdy zakamarek, stwórz konkretny plan działania. Nie możesz pozwolić sobie na nieprzemyślane rozwiązania i przypadek – każdy błąd będzie rzutował na komfort codziennej pracy w kuchni. W małych, wąskich pomieszczeniach najlepiej sprawdzi się zabudowa ułożona w kształt litery L. Ponadto, pamiętaj o zasadzie „trójkąta roboczego”, według której podstawowe sprzęty (lodówka, kuchenka i zlewozmywak) powinny być rozłożone na wierzchołkach niewidzialnego trójkąta. Ważne jest, aby nie zabudowywać pomieszczenia szczelnie od podłogi aż po sufit. Funkcje górnych szafek z powodzeniem mogą przejąć minimalistyczny półki.

Jakie meble do nowoczesnej, małej kuchni sprawdzą się najlepiej?

Ciemne barwy i ciężkie, dekoracyjne meble mogą przytłaczać, optycznie zmniejszając pomieszczenie. Aby mała, nowoczesna kuchnia prezentowała się atrakcyjnie, wybierz lekką zabudowę nie z litego drewna, a z drewnopochodnych płyt MDF. W tym przypadku szczególnie mile widziane są modele z frontami pokrytymi laminatem o wysokim połysku. Tego typu meble nie tylko odbijają światło, dodając pomieszczeniu głębi, ale również okazują się bardzo wygodne w czyszczeniu. Drewnopochodne płyty pokryte wysokiej jakości laminatem są odporne na działanie czynników zewnętrznych (wilgoci, wysokich temperatur) oraz nie chłoną zanieczyszczeń, dzięki czemu wyjątkowo łatwo utrzymać je w czystości. Z drugiej strony, dotykanie lakierowanych szafek palcami wiąże się z powstawaniem nieestetycznych odbić. Unikniesz tego kłopotu, rezygnując z systemu otwierania reagującego na nacisk na rzecz tradycyjnych uchwytów. Cenne miejsce zaoszczędzisz, kiedy zamontujesz w kuchni szafki otwierające się do góry lub przesuwne panele. Ponadto, monochromatyczną, jasną zabudowę warto podświetlić listwami LED i przeszkleniami, które dodadzą kuchni nowoczesnego rysu i lekkości.

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet