Inspiracje,

Modna i praktyczna kuchnia zabudowana aż do sufitu

Meblościanki w wielkim stylu wracają na salony, a raczej – do kuchni! Niekwestionowanym hitem w kuchennych aranżacjach są w tym sezonie zabudowy szczelnie pokrywające ścianę od podłogi aż po sam sufit. Jeśli na dźwięk słowa „meblościanka” rysuje się w Twoje głowie wizja niemodnego wnętrza w stylu PRL-u, powinieneś zapoznać się bliżej z nową odsłoną kultowych mebli systemowych. Czym charakteryzuje się modna kuchnia zabudowana do sufitu? Sprawdź!

Kuchnia zabudowana do sufitu – najmodniejsze rozwiązania dla Twojej wygody

Kuchnia to pomieszczenie, w którym często musimy rezygnować z estetyki mebli na rzecz funkcjonalnych rozwiązań. Kuchnia zabudowana do sufitu z powodzeniem łączy w sobie walory praktyczne i modne, ciekawe wzornictwo. Projekty czołowych producentów opierają się głównie na prostych, minimalistycznych formach. Próżno szukać tu fantazyjnych kredensów i dekoracyjnych akcentów. Klasyczne, podłużne szafki często zastępowane są dużymi, pojemnymi modelami z kwadratowymi drzwiami. Nowoczesne systemy otwierania na nacisk, wygodne prowadnice i podnośniki do frontów znacznie ułatwiają użytkowanie mebli. Wymieniając zalety kuchennych meblościanek, nie sposób nie wspomnieć o jednej z najważniejszych zalet – ogromnej ilości miejsca do przechowywania produktów spożywczych, sprzętu i akcesoriów. Dzięki starannie skomponowanej zabudowie wydobędziesz z kuchni cały potencjał. Aby zaprowadzić w kuchni idealny ład, część dolnych szafek zastąp praktycznymi szufladami z pełnym wysuwem. Te z kolei warto wyposażyć w praktyczne organizery i koszyczki. Wybierając szafki górne, wybierz modele o zwiększonej wysokości. Cenionym, nowoczesnym rozwiązaniem, które z pewnością znajdzie zastosowanie w Twojej kuchni są kosze cargo.

Stylowa kuchnia w Twoim stylu

Gama produktów dostępnych w sklepach meblowych jest ogromna. Większość producentów oferuje obecnie lekkie, nowoczesne meble pokryte laminatami we wszystkich kolorach tęczy. Marzysz o naturalnej kuchni zabudowanej do sufitu, ale koszty inwestycji w drewniane meble jeżą włos na Twojej głowie? Nic straconego! W dobrych sklepach znajdziesz niedrogie meble wykonane z wysokiej jakości płyt MDF pokrytych laminatami wiernie imitującymi surowiec lub fornirem – cienką warstwą naturalnego drewna.

Kuchnia zabudowana: wersja dla małych kuchni

Autorzy poradników dotyczących aranżacji wnętrz bardzo często przestrzegają właścicieli małych kuchni przed szczelnym zabudowaniem wnętrza od podłogi aż po sufit. Faktycznie, masywna, ciemna zabudowa niekoniecznie współgra z małym metrażem. Ciemne barwy, matowe powierzchnie i dekoracyjny fason mogą przytłaczać i optycznie zmniejszać przestrzeń. Czy właściciele ciasnych kuchni muszą rezygnować z wymarzonej, modnej aranżacji na rzecz bardziej praktycznych kompozycji, w których górne szafki są zastępowane lekkimi półkami albo haczykami? Niekoniecznie! Wbrew pozorom, kuchnia zabudowana do sufitu sprawdzi się również w małych mieszkaniach. Jakie meble wybrać, aby nawet ciasna kuchnia wydała się przestronna?

Podstawowa zasada, którą kierują się architekci projektujący ograniczone wnętrza brzmi: im jaśniej, tym lepiej! Kuchnia optycznie będzie wydawała się większa, kiedy wyposażysz ją w meble z białymi frontami pokrytymi laminatem o wysokim połysku. Jasna powierzchnia będzie odbijać światło, co doda kuchni głębi. Pamiętaj również, żeby wybrana zabudowa była jak najprostsza. Minimalistyczna linia, brak uchwytów, geometryczne kształty i listwy podświetlające krawędzie sprawdzą się w małej kuchni doskonale.

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet