Inspiracje,

Meble kuchenne z płyt MDF – co warto o nich wiedzieć?

Meble kuchenne z płyt MDF – co warto o nich wiedzieć?

W katalogach czołowych producentów wyposażenia kuchennego znaleźć możemy kolekcje wykonane z różnych materiałów. Wśród nich bez wątpienia prym wiodą modele z płyt MDF. Czym jest materiał wykorzystywany na szeroką skalę w meblarstwie? Czym charakteryzują się wykonane z niego szafki kuchenne? Sprawdź!

Trwałość na lata

Płyta MDF (Medium-Density Fibreboard) jest najbardziej popularnym materiałem do produkcji mebli. Jest to płyta pilśniowa o średniej gęstości wykonywana z włókien drzewnych i utwardzających związków prasowanych pod wysokim ciśnieniem. Zabezpieczona lakierami, akrylem lub laminatem płyta staje się odporna na czynniki zewnętrzne i zarysowania. Meble wykonane z wysokiej jakości płyt MDF nie chłoną wody, dzięki czemu nie odkształcają się i nie pęcznieją. Co ważne, meble nie absorbują również zanieczyszczeń, co znacząco ułatwia utrzymanie ich w nieskazitelnej czystości.

Bogactwo wzorów

Matowa czerń, połyskująca biel, naturalne drewno, a może ekstrawagancka czerwień? W katalogach marek mebli kuchennych znajdziesz ogrom różnorodnych kolekcji. Niezależnie od tego, czy chcesz zaaranżować ciepłą kuchnię skandynawską czy vintage, możesz mieć pewność, że wśród licznych propozycji znajdziesz wariant trafnie odpowiadający Twoim preferencjom.

Cena

Wymieniając walory mebli wykonanych z płyt MDF, nie sposób nie wspomnieć o ich atrakcyjnej cenie. Koszt zakupu eleganckich, solidnych mebli z płyt jest kilkukrotnie niższy niż inwestycja w podobny komplet wykonany z drewna. Większość kolekcji dostępnych w sklepach konstruowana jest modułowo. Tego typu meble można rozkładać i składać w nowym miejscu, więc ewentualna przeprowadzka nie musi oznaczać konieczności kupna nowych mebli.

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet