Inspiracje,

Meble kuchenne kremowe w różnorodnych aranżacjach

Delikatny, kremowy kolor mebli kuchennych daje wiele możliwości aranżacji wnętrza, w zależności od naszych upodobań czy potrzeb. Decydując się na meble kuchenne kremowe pozwalamy także na to, aby pomieszczenie było jasne i pełne światła. Jasne, kremowe meble najlepiej sprawdzają się w niewielkich wnętrzach, gdzie pozwalają elegancko opatulić ściany. Jak aranżować kuchnie kremowymi meblami, aby całość spełniała nasze oczekiwania?

Meble kuchenne kremowe we wnętrzach utrzymanych w stylu klasycznym

Klasyczne rozwiązania są wybieranymi najczęściej przez polskich klientów sklepów meblowych. Klasyczne kremowe meble bez dodatkowych urozmaiceń czy przeszkleń stanowią solidną podstawę, która pozwoli na dalsze, dowolne aranżowanie przestrzeni. Klasyczne, kremowe meble o gładkich frontach najczęściej wybierane są w opcji matu, przez co pomieszczenie zyskuje bardziej komfortowy i naturalny wygląd. Jakie elementy klasycznych kremowych kuchni wybrać? Okazuje się, że w oferowanych zestawach znajdziemy praktycznie wszystko, do zapełnienia funkcjonalnej kuchni: szafki stojące, wiszące, elementy z półkami czy w formie szuflad, fronty pozwalające na zabudowę urządzeń kuchennych. W wielu przypadkach kremowy front mebla przełamywany jest matowym przeszkleniem, które daje bardzo ciekawy efekt.

Meble kuchenne kremowe w stylu angielskim

Eleganckie i przytulne kuchnie w stylu angielskim czy rustykalnym coraz częściej s inspiracją do stworzenia własnej kuchni. Co charakteryzuje takie wnętrza? Przede wszystkim spójna zabudowa – brak tu prześwitów pomiędzy kolejnymi szafkami, szufladkami. To, co rzuca się w oczy to sfazowania oraz uskoki wykończeniowe, również liczne przeszklenia. Całość powinna przywodzić na myśl pudełko z przegródkami. Taka kuchnia z pewnością pozwoli na pomieszczenie wszelkich niezbędnych elementów.

Meble kuchenne kremowe idealnie nadają się do wykonania kuchni angielskich. Tu jednak także najważniejsze są detale. Aby ożywić proste wnętrze warto zastosować kafle nawiązujące tematycznie do kwiatów czy owoców. Podobnie ma się sprawa z porcelaną, która będzie przechowywana w szafkach czy na widocznych wieszaczkach. Elementem dopełniającym wnętrze będzie zlew i zlewozmywak w stylu industrialnym. Klasyczny front szafki pod zlewem możemy zastąpić elegancką firanką, również we wzory owoców czy kwiatów.

Kuchnia w stylu skandynawski urządzona dzięki meblom kuchennym kremowym

Okazuje się, że kremowy kolor może okazać się też strzałem w dziesiątkę w przypadku planowania kuchni w stylu skandynawskim! Jasne kolory doskonale współgrać będą z minimalistycznym wystrojem. Aby wzbogacić nieco wnętrze warto wykorzystać ceramiczne naczynia w kolorach bieli lub czerni. Dzięki takim akcentom kuchnia stanie się znacznie ciekawsza wizualnie.

Stwórz kuchnię prowansalską dzięki kremowym meblom kuchennym

Kuchnie w stylu prowansalskim cieszą się dużym zainteresowaniem od lat. Kojarzone są przede wszystkim z latem, wazonami pełnymi kwiatów, dodatkami drewnianymi. Kuchnie w stylu prowansalskim są ciepłe i komfortowe, wręcz zapraszają do spędzania w nich czasu. Meble kremowe sprawdzą się idealnie w takich wnętrzach, pozwalając na stworzenie bazy pod prowansalski klimat. Pamiętajmy, aby w przypadku kuchni prowansalskich fronty naszych mebli miały matowe wykończenie.

Jak wzbogacić prowansalskie wnętrze? Przede wszystkim możemy postawić na ceramiczne naczynia oraz dodatki. Biały, prosty wazon w kształcie dzbana wspaniale będzie eksponował świeżo ściętą lawendę czy kwiaty polne.

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet