Inspiracje,

Mała i funkcjonalna kuchnia

Mieszkanie w blokach są małe. Warto więc dokładnie przemyśleć jego aranżację, dzięki czemu każdy metr kwadratowy będzie dobrze i funkcjonalnie wykorzystany. Bardzo często w tak małych mieszkaniach zaplanowanie kuchni okazuje się wielkim wyzwaniem.

Kuchnia czy aneks kuchenny?

Wiele osób uważa, że aneksy kuchenne są niepraktyczne ze względu na ulatniające się stamtąd zapachy. Po części mają rację, ponieważ zapachy smażenia nie zawsze są przyjemne dla naszych zmysłów. Jednak samodzielna kuchnia w przypadku małych mieszkań może niepotrzebnie zabierać przestrzeń. Przez kuchnię ograniczoną ścianami sprawiamy, że salon lub też inne pomieszczenia wydają się jeszcze mniejsze. Dodatkowo nie każda kuchnia będzie miała okno. Połączenie aneksu z salonem sprawi, że zyskamy nie tylko przestrzeń, ale dostęp świeżego powietrza w tym miejscu.

Wyposażenie kuchenne

W przypadku aneksu kuchennego – jego wyposażenie będzie skromnie i minimalistycznie. Nie porównujmy jednak tego z wyposażeniem ubogim. Postawimy tylko na to, co naprawdę będzie nam potrzebne. W takim wypadku wszystkie meble kuchenne warto postawić pod jedną ścianą, ewentualnie w kształcie litery L. Zamknięta kuchnia daje nam większą dowolność w przypadku ustawienia takich mebli. Nie musimy wszystkiego przesuwać pod jedną ścianę, dzięki czemu meble można rozlokować po obydwu stronach kuchni. Nie warto, w przypadku małej kuchni, obstawiać wszystkich trzech ścian meblami, ponieważ całe pomieszczenie będzie wydawało się przytłoczone i ograniczone. 

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet