Inspiracje,

Jak optycznie powiększyć kuchnię? Kilka przydatnych trików

Mieszkańcy bloków często muszą borykać się  z konicznością zagospodarowania ciasnych, nieustawnych kuchni. Wbrew pozorom, ograniczony metraż wcale nie musi być przeszkodą na drodze do funkcjonalnego wnętrza! Specjalnie dla tych, którzy stoją przed wyzwaniem zaadaptowania malutkiej kuchni przygotowaliśmy kilka rad, które znacznie ułatwią pozornie karkołomną misję.

Meble

Matowa, ciemna zabudowa zarezerwowana jest dla dużych pomieszczeń o wysokim nasłonecznieniu. Właściciele małych kuchni powinni przyjrzeć się bliżej minimalistycznym meblom z białymi frontami o wysokim połysku. Odbijające światło powierzchnie oraz jasne barwy to duet wręcz stworzony do małych pomieszczeń. Pamiętaj, aby nie zabudowywać ścian szczelnie od podłogi aż po sufit. Aby kompozycja nie przytłaczała, dolne szafki uzupełnij lekkimi półkami albo modnymi relingami i haczykami. Dbaj o to, żeby na blatach kuchennych zawsze panował idealny porządek. Wyposaż zabudowę w pojemne szuflady z organizerami i funkcjonalne kosze cargo o zróżnicowanej wielkości, które pomieszczą sprzęt i akcesoria kuchenne.

Oświetlenie

Ciekawym sposobem  na dodanie zabudowie lekkości jest urozmaicenie dolnych, poziomych krawędzi mebli listwami LED. Ponadto, klasyczną lampę z dużym kloszem zastąp punktowym oświetleniem, które w subtelny i elegancki sposób rozjaśni kuchnię.

Podłoga

W małej kuchni nie ma miejsca na przypadek i eksperymenty – wszystkie elementy muszą doskonale ze sobą współgrać. Z podłogą nie mogło być inaczej! Unikaj drobnych, matowych płytek i paneli. Dużo lepiej sprawdzą się wielkoformatowe kafle gresowe o połyskującej powierzchni. W sklepach znaleźć możesz gres bogatej palecie barw i deseni, wśród których z pewnością znajdziesz model współgrający z meblami kuchennymi.

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet