Inspiracje,

Idealny porządek w kuchni – to możliwe!

Idealny porządek w kuchni – to możliwe!

Kuchnia to pomieszczenie, w którym utrzymanie nieskazitelnej czystości jest nie lada wyzwaniem! Ogrom drobnych akcesoriów i produktów spożywczych, jakich używamy niemal codziennie, nie sprzyja porządkowi w szafkach. Wszystkim tym, którzy pragną wreszcie zaprowadzić idealny ład wśród kuchennego wyposażenia,  zdradzamy kilka cennych rad!

Dobra organizacja to podstawa

Podstawowym czynnikiem mającym wpływ na komfort codziennej pracy w kuchni jest odpowiednia organizacja przestrzeni. Nieocenionym pomocnikiem w walce o porządek w kuchni okażą się organizery. W sklepach z wyposażeniem domu nie brakuje praktycznych pojemników z przegródkami dostosowanymi zarówno do płaskich szuflad, jak i dużych, głębokich szafek.

Jeśli to możliwe, klasyczne szafki warto wymienić na głębokie szuflady o pełnym wysuwie. Tego typu meble pomieszczą znacznie więcej niż klasyczne półki, a ich użytkowanie okaże się znacznie wygodniejsze. W szafkach narożnych warto zamontować nowoczesne, wysuwane albo obrotowe półki. Wąskie, trudne do zagospodarowania przestrzenie między meblami to doskonałe miejsce na funkcjonalny kosz cargo.

Problematyczna szafka pod zlewem

Szafka znajdująca się pod zlewozmywakiem pełni przeważne rolę składziku na śmieci, zmiotki, szufelki, środki czystości… Ukryte przed wzrokiem wnętrze szafki przeważnie jest najbardziej zaniedbaną częścią kuchennej zabudowy. Najwyższa pora zadbać o każdy zakamarek! Prostym sposobem na zapanowanie nad gąbkami, ściereczkami i płynami jest przymocowanie na drzwiach lub ściance po wewnętrznej stronie niewielkich koszyczków i haczyków na przyssawkach. Niezwykle przydatnym elementem może okazać się zwyczajny drążek rozporowy, który możesz dostać w większości sklepów z artykułami gospodarstwa domowego.  Przechodząca przez środek szafki rurka będzie doskonałym wieszakiem na detergenty ze spryskiwaczami!

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet