Inspiracje,

Granitowy blat – warto?

Granitowy blat – warto?

Urządzenie funkcjonalnej i estetycznej kuchni jest nie lada wyzwaniem! Aby kuchenne wnętrze jak najlepiej spełniało swoją funkcję i w niezmiennym stanie służyło przez wiele lat, nie warto oszczędzać na meblach i sprzęcie. Szczególnie istotnym elementem kuchennej zabudowy jest blat. Producenci wyposażenia kuchennego oferują obecnie szereg różnorodnych rozwiązań. Możemy wzbogacić meble o blat z drewna, konglomeratu, różnego rodzaju tworzyw sztucznych, marmuru… Wśród mnogości dostępnych opcji szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się granit. Czy naturalny kamień sprawdzi się w wymagającym, kuchennym środowisku? Sprawdź!

Materiał do zadań specjalnych

Blat kuchenny codziennie ma kontakt z ostrymi narzędziami, zabrudzeniami, ciężkimi i rozgrzanymi naczyniami, dlatego tak ważne jest, aby wykonany był on z materiału o wysokiej trwałości. Możesz mieć pewność, że czynniki zewnętrzne nie są dla granitu żadnym zagrożeniem. Naturalny kamień o nieprzeciętnej twardości nie kruszy się i nie niszczeje pod wpływem wysokiej temperatury. Jego wygląd nie zmienia się wraz z upływem czasu, a utrzymanie go w nieskazitelnej czystości nie stanowi najmniejszego problemu.  Posiadacze jasnych blatów muszą jednak uważać, aby nie zaplamić ich czerwonym winem czy sokiem z czarnej porzeczki.  

Walory estetyczne

Wybierając blat kuchenny, powinniśmy zwracać uwagę również na jego estetykę. To właśnie on jest zwieńczeniem mebli, kropką nad „i” w całej aranżacji. Nie mamy wątpliwości, że granitowy blat spełni oczekiwania estetów szukających do swojego mieszkania prawdziwych perełek. Granitowe blaty są niezwykle efektowne. Mogą mieć różne kolory, począwszy od czerni i odcieni szarości, poprzez łososiowe i kremowe odcienie, na intensywnych zieleniach i błękicie kończąc. Dzięki odpowiedniej obróbce blat może tworzyć połyskującą, jednolitą taflę albo matową powierzchnię.

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet