Inspiracje,

Gorący trend – granatowe meble

Gorący trend – granatowe meble

Jeszcze do niedawna kolorem dominującym w kuchniach była biel. Dzisiaj czysta, jasna barwa ma poważnego rywala w postaci kontrastującego z nią granatu. Meble kuchenne z ciemnymi, głębokimi frontami są niekwestionowanym hitem lansowanym przez architektów i producentów mebli.

Jakie rozwiązania są na czasie?

Granatowe meble proponowane przez czołowych producentów wykonane są zazwyczaj z płyt MDF pokrytych laminatami lub folią o matowym wykończeniu. Eleganckie, matowe fronty udekorowane są subtelnymi frezami w formie pionowych linii lub samych ramek. Popularny w nowoczesnych meblach system otwierania typu push to open zastąpiony został klasycznym rozwiązaniem. Podłużne, metalowe uchwyty w kolorze czerni, miedzi albo złota pełnią w tym przypadku funkcję dekoracyjną i praktyczną.

Z czym łączyć granat?

Fronty w kolorze granatu doskonale łączą się z drewnem oraz marmurem. Możesz mieć pewność, że chabrowe meble wzbogacone o blat z kamienia albo drewna będą prezentować się niezwykle elegancko. Między blatem a szafkami górnymi warto położyć białe płytki typu metro albo kafle w fantazyjną mozaikę. Ciekawym uzupełnieniem skąpanej w granacie kuchni będą dodatki w kolorze złota (żółtego albo różowego) i pastelowego różu.

Nie do wszystkich kuchni

Zanim zamówisz elegancką, ciemną zabudowę, zastanów się, czy na pewno sprawdzi się ona w Twoim wnętrzu. Ciemne barwy, szczególnie o matowym wykończeniu, pochłaniają światło, zmniejszając tym samym optycznie wnętrze. Osoby posiadające małe kuchnie powinny postawić na jaśniejsze tonacje i połyskujące fronty. Granatowa zabudowa pokrywająca ścianę od podłogi aż po sam sufit przytłoczy kompozycję i sprawi, że już niewielka kuchnia wyda się jeszcze mniejsza i ponura.

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet