Inspiracje,

Czarne meble kuchenne – warto?

Czarne meble kuchenne – warto?

Przeglądając aranżacje prezentowane na łamach katalogów luksusowych marek wnętrzarskich, nie sposób nie zauważyć, że białe kuchnie odchodzą do lamusa. W designie nastąpił nagły zwrot o 180 stopni – połyskujące, białe meble ustąpiły miejsca czarnym, matowym frontom. Co warto wiedzieć o tego typu meblach? Czy warto mieć je w swojej kuchni? Sprawdź!

Styl i elegancja

Utrzymane w stonowanych, głębokich kolorach kuchnie zachwycają swoją elegancką formą. Możesz mieć pewność, że zabudowana od podłogi aż po sam sufit, subtelnie frezowana zabudowa z płyty MDF pokrytej matowym laminatem będzie piękną ozdobą mieszkania. Harmonijnym dopełnieniem czarnej zabudowy będą złote dodatki (gałki, akcesoria kuchenne, misy, bateria zlewozmywaka, lampa), marmur, beton oraz drewno.

Rozwiązanie pośrednie

Obawiasz się, że czarne meble będą prezentowały się w Twoim mieszkaniu zbyt ponuro? W takim razie wpuść do ciemnej kompozycji nieco koloru! Jasne płyty w mozaikowy wzór umieszczone nad blatem z jasnego kamienia przełamią chłodne, ciemne tony. Możesz również zestawić ze sobą szafki w dwóch kolorach (na przykład bieli i czerni) albo zrezygnować z czystej czerni na rzecz równie efektownego granatu lub butelkowej zieleni. Opcji jest naprawdę wiele!

Rozwiązanie nie dla każdego

Zanim zamówisz do swojej malutkiej kuchni czarną zabudowę, zastanów się dwa razy. Niestety, ciemne powierzchnie, a  w szczególności te pozbawione połysku, pochłaniają światło, optycznie zmniejszając tym samym pokój. Czarne meble kuchenne zarezerwowane są dla dużych, dobrze nasłonecznionych pomieszczeń. Doskonale sprawdzają się w nowoczesnych mieszkaniach o otwartym układzie.

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet