Inspiracje,

Czarna kuchnia z drewnem

Kuchnia to pomieszczenie o szczególnym znaczeniu. To właśnie ona jest przestrzenią sprzyjającą twórczym popisom kulinarnym, miejscem spotkań domowników i sercem domowego ogniska. Aby codzienne gotowanie było nie obowiązkiem, a przyjemnością, warto szczególnie zadbać o tę część mieszkania. Wszystkim tym, którzy stoją przed wyzwaniem urządzenia swojej własnej kuchni, mamy wielką przyjemność zaprezentować jedno z najmodniejszych rozwiązań architektonicznych – połączenie materiałów o odmiennej strukturze i kolorze! Czarna kuchnia z drewnem to największy hit, który przypadnie do gustu każdemu trendsetterowi pragnącemu stworzyć niebanalne wnętrze ze smakiem.

Czarna kuchnia z drewnem na fali modnego eklektyzmu

Przyglądając się katalogom z pracami najlepszych architektów, nie sposób nie zauważyć, że coraz większą popularnością cieszą się aranżacje łączące w sobie dwa style architektoniczne. W modnych wnętrzach nowoczesność i klasyka przenikają się wzajemnie, tworząc nieoczywiste i urzekające połączenia. Największą ozdobą modnych wnętrz są nie fantazyjne kształty mebli i dekoracje, ale gra faktur i kolorów.

Doskonałym przykładem na harmonię między dwiema pozornie skrajnymi stylami są ciemne zabudowy z drewnianymi wstawkami. Czarna kuchnia z drewnem doskonale łączy w sobie nowoczesny minimalizm z klasyką, która nigdy się nie dezaktualizuje.

Stylowa, czarna kuchnia z drewnem – minimalizm w najlepszym wydaniu

Drewno jest materiałem, który w ostatnim czasie w wielkim stylu wraca do łask. Mimo tego, że jeszcze niedawno masowo wymienialiśmy drewniane lub imitujące drewno meble na modele o niemal lustrzanych taflach, dzisiaj znowu kierujemy swoją uwagę na naturalne formy. Drewno ze swoimi nieregularnościami jest piękną ozdobą aranżacji. Wstawki z naturalnego surowca ocieplają wnętrze, nadają mu przytulności i elegancji.

Idealnie wyważonym złotym środkiem między naturalnością a nowoczesnością kompozycji jest czarna kuchnia z drewnem. W dobrych sklepach meblowych znajdziemy ciekawe kolekcje wykonane z czarnej płyty MDF uzupełnionej o fornirowane elementy. Lite drewno z kolei warto wykorzystać przy montowaniu blatu. Blat z litego drewna dębowego albo egzotycznej teczyny będzie nie tylko piękny, ale również niezwykle praktyczny.

Fronty modnych kolekcji wykonane są zazwyczaj z odpornych na odkształcenia i zarysowania płyt MDF (drewnopochodnego materiału powstającego ze sprasowanych włókien drzewnych i związków utwardzających). Obecnie odchodzi się od połyskujących powierzchni na rzecz szykownego matu.

Dla kogo czarna kuchnia z drewnem?

Czarna kuchnia z drewnem sprawdzi się przede wszystkim w przestronnych pomieszczeniach o dużym nasłonecznieniu. Nie od dziś wiadomo, że ciemna paleta kolorystyczna może optycznie zmniejszać wnętrze. Właśnie z tego powodu właściciele ciasnych, wąskich kuchni powinni postawić na jaśniejszą zabudowę.

Aby czarne meble nie przytłaczały, wybieraj modele o lekkiej, minimalistycznej formie. Zrezygnuj z pełnej, górnej zabudowy na rzecz delikatniejszego projektu. Górne, zamknięte szafki świetnie zastąpią lekkie półki. Zabudowę warto przełamać ciekawymi dodatkami, takimi jak stojaki na wino czy efektowne przeszklenia.

Czarną kuchnię z drewnem możesz również rozjaśnić odpowiednią podłogą i ścianami.  Panele z jasnych gatunków drewna i białe ściany okażą się w tym przypadku strzałem w dziesiątkę. Nie zapomnij o oświetleniu – listwy LED i punktowe diody na suficie będzie doskonale współgrało z nowoczesną koncepcją.

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet