Inspiracje,

Błędów, jakich należy się wystrzegać podczas urządzania kuchni

Twoje stare, zniszczone meble kuchenne wołają o pomstę do nieba? Gotowanie nie jest dla Ciebie przyjemnością, a wręcz przeciwnie – każdorazowe przekroczenie progu kuchni przyprawia Cię o dreszcze? W takim razie najwyższa pora na zmiany! Dla wszystkich tych, którzy planują remont kuchni, mamy kilka rad, dzięki którym unikniesz aranżacyjnych wpadek. Czego się wystrzegać? Sprawdź!

Oszczędzanie na materiałach

Kuchnia to miejsce o specyficznym przeznaczeniu. Kłębiąca się nad kuchenką para wodna, wysokie temperatury, chlapiący tłuszcz, ostre narzędzia (tłuczki, noże itp.) i mnożące się plamy nie sprzyjają dobrej kondycji mebli. Aby mieć pewność, że nowa zabudowa posłuży w nienagannym stanie znacznie dłużej niż tylko kilka lat, wybierz meble z odpornych materiałów. Zadbaj nie tylko o blat i fronty mebli, ale również ściany (szczególnie w okolicy płyty grzewczej) oraz podłogę.

Nieprzemyślany układ

Praca w kuchni powinna być wygodna. Aby przygotowywanie posiłków nie stanowiło problemu, pamiętaj o złotej zasadzie tak zwanego trójkąta roboczego. Według stosowanej przez architektów metody, podstawowe sprzęty kuchenne (zlewozmywak, kuchenka oraz lodówka) powinny być rozmieszczone na wierzchołkach trójkąta. Zadbaj o to, aby każdy zakamarek kuchni (szczególnie małej) był dobrze wykorzystany. Klasyczne szafki uzupełnij o funkcjonalne kosze cargo o zróżnicowanej wielkości oraz szuflady o pełnym wysuwie.

Ślepe podążanie za modą

Urządzając kuchnię, warto spojrzeć z dystansu na obowiązujące trendy. Jeśli nie chcesz, aby odważna aranżacja za kilka sezonów stała się passé , postaw na bardziej klasyczne rozwiązania. Stonowane barwy, brak krzykliwych deseni, niewymuszona elegancja oraz wysokiej jakości materiały to pewny przepis na wnętrzarski sukces!

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet