Inspiracje,

Biała kuchnia klasyczna

Trendy w architekturze wnętrz zmieniają się jak w kalejdoskopie. Planując remont lub urządzając kuchnię od podstaw, często kierujemy się właśnie obowiązującą modą. Zazwyczaj nie jest dane długo cieszyć się piękną aranżacją – ekstrawaganckie rozwiązania lansowane przez designerów jeszcze kilka sezonów temu szybko stają się passé. Na szczęście, obok chwilowych fascynacji, które szybko odchodzą w zapomnienie, istnieje moda ponadczasowa, która nigdy się nie dezaktualizuje. Biała kuchnia klasyczna z pewnością zalicza się do kanonu, który zawsze jest na czasie!

Kiedy warto postawić na biel w kuchni?

W dobrych sklepach meblowych nie brakuje białych mebli. Większość z nich wykonana jest z lekkich płyt meblowych, które pokrywane są matowymi, półmatowymi lub połyskującymi laminatami. Biała kuchnia klasyczna szczególnie dobrze sprawdzi się w niewielkich mieszkaniach, w których każdy metr kwadratowy jest na wagę złota.

Nie od dziś wiadomo, że jasne powierzchnie, szczególnie połyskujące, dodają optycznie wnętrzom kilku metrów kwadratowych. Właściciele małych kuchni powinni postawić na meble wykonane z białej płyty MDF o błyszczącej powierzchni. Niewielkie pomieszczenia nie powinny być zabudowywane szczelnie od podłogi aż po sam sufit. Dużo lepiej niż masywna, górna i dolna zabudowa sprawdzą się białe szafki dolne zestawione z delikatnymi półkami zamontowanymi nad blatem. Białej kuchni klasycznej lekkości dodadzą również ciekawe przeszklenia i podświetlenia.

Czy biel zarezerwowana jest tylko dla małych pomieszczeń? Niekoniecznie!  Białe meble kuchenne będą pięknie prezentować się również na dużych przestrzeniach. Eleganckie szafki pokryte białą powłoką stworzą harmonijną całość z otwartym salonem.

Biała kuchnia: klasyczna czy nowoczesna?

Białe kuchnie klasyczne przypadną do gustu miłośnikom eleganckich, stylowych form. Biel dominuje przecież w dopracowanych do perfekcji, urzekających sielskim klimatem kuchniach angielskich i francuskich.

Z drugiej strony, po biel chętnie sięgają designerzy tworzący w duchu modnego minimalizmu. Dużą popularnością cieszą się pozbawione zbędnych dekorów, monochromatyczne kolekcje o niemal lustrzanej powierzchni oraz białe kuchnie klasyczne inspirowane stylem skandynawskim – absolutnym ulubieńcem wszystkich trendsetterów. Niezależnie od tego, jaki styl jest Ci bliższy, możesz mieć pewność, że wśród dostępnych w sklepach opcji znajdziesz kuchnię skrojoną na miarę Twoich potrzeb!

Czy biała kuchnia klasyczna może być praktyczna?

Wydawać by się mogło, że utrzymanie porządku w kuchni skąpanej w nieskazitelnej bieli jest karkołomną misją z góry skazaną na porażkę. Jeśli uważasz, że biel nie zda egzaminu w wymagającym, kuchennym środowisku, spieszymy wyprowadzić Cię z błędu!

Nowoczesne meble pokrywane są powłokami (laminatami lub foliami) które zabezpieczają drewnopochodne płyty przed rozwarstwianiem się pod wpływem wilgoci i wysokich temperatur, zarysowaniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Nowoczesne warstwy nie tylko zwiększają odporność mebli, ale również znacznie ułatwiają utrzymanie zabudowy w nienagannej kondycji. Gładkie, nieporowate powierzchnie nie absorbują wody i zapachów, a ich czyszczenie nie sprawia najmniejszych kłopotów. Aby usunąć uporczywe, tłuste zabrudzenia i ślady palców, wystarczy przetrzeć meble ściereczką nasączoną płynem rozpuszczającym tłuszcz. Ważne jest, aby do czyszczenia frontów używać jedynie ściereczek o miękkiej strukturze. Ostre myjki mogłyby porysować gładką powierzchnię.

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet