Inspiracje,

Aranżacja kuchni w bloku

Kuchnia w każdym mieszkaniu odgrywa szczególną rolę. To właśnie ona jest bijącym sercem domu, miejscem spotkań domowników, świadkiem długich rozmów przy aromatycznej kawie, centrum rodzinnej zabawy przy kulinarnych popisach. Aby kuchnia jak najlepiej spełniała swoją rolę, powinniśmy starannie zaplanować jej układ, wybrać trwałe i estetyczne meble, zadbać o odporne na uszkodzenia i zabrudzenia pokrycia ścian i podłogi, znaleźć przestrzeń do przechowywania produktów spożywczych i sprzętu… Ze względu na specyfikę pomieszczenia, urządzenie kuchni jest nie lada wyzwaniem. Misja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy przestrzeń, jaką dysponujemy, jest mocno ograniczona. Czy aranżacja kuchni w bloku może być atrakcyjna? Oczywiście, że tak!

Aranżacja kuchni w bloku – od czego zacząć?

Mieszkańcy bloków wznoszonych według standardów obowiązujących w polskim budownictwie kilkadziesiąt lat temu muszą borykać się z nieustawnymi, wąskimi kuchniami. Aby maksymalnie wykorzystać każdy zakamarek i zapewnić sobie optymalne warunki do codziennego przygotowywania posiłków, remont kuchni zacznij od starannego wykonania planu. Aranżacja kuchni w bloku nie będzie przytłaczać, kiedy zdecydujesz się na zabudowę  kształcie litery L. Jeśli kuchnia jest dość długa, możesz zabudować jedynie jedną ścianę. Planując rozmieszczenie sprzętów, pamiętaj o tym, aby między kuchenką a lodówką znajdował się kawałek pustego blatu. Zadbaj o to, aby wyeksponować okno – im więcej światła wpuścisz do pomieszczenia, tym bardziej przestronne będzie się ono wydawało.

Kolorystyka ma znaczenie!

Wybierając pokrycie ścian i płytki na podłogę, kieruj się zasadą – im jaśniej, tym lepiej! Nie od dziś wiadomo, że ciemne barwy optycznie zmniejszają przestrzeń, natomiast jasne – wręcz przeciwnie. W aranżacji kuchni w bloku dominować powinna jasna paleta. Modne szarości, biel, pastele czy beże będą nastrajać pozytywnie domowników, a jednocześnie dodadzą wnętrzu kilku dodatkowych metrów kwadratowych. Jedną ze ścian warto wyeksponować przy pomocy białej cegły klinkierowej albo fototapety. Unikaj płytek ściennych i podłogowych o małym formacie. W małych kuchniach dużo lepiej sprawdzą się wielkoformatowe modele.

Atrakcyjna aranżacja kuchni w bloku – meble

Zabudowa kuchenna powinna harmonijnie łączyć w sobie walory estetyczne i użytkowe. Meble kuchenne wykonane z nowoczesnych płyt MDF doskonale spełniają te wymagania! W dobrych sklepach meblowych nie brakuje kolekcji, które sprawdzą się w niewielkich kuchniach. Aby aranżacja prezentowała się lekko i atrakcyjnie, wybierz kolekcję z frontami pokrytymi białym, odbijającym światło laminatem. Nie zabudowuj szczelnie ścian od podłogi aż po sufit. Ciężką zabudowę górną warto częściowo zastąpić delikatnymi półkami, na których wyeksponujesz ozdobne naczynia albo postawisz kwiatki w ozdobnych donicach. Biała zabudowa nie będzie prezentować się zimno, kiedy przełamiesz ją naturalnym akcentem w postaci drewnianego blatu.

Obawiasz się, że białe meble nie zdadzą egzaminu w wymagającym, kuchennym środowisku? W takim razie spieszymy wyprowadzić Cię z błędu! Nowoczesne meble zabezpieczone są specjalnymi laminatami lub foliami, które odporne są na chlapiący tłuszcz, wysokie temperatury i wilgoć. Dzięki zabezpieczeniom, płyty nie chłoną zapachów oraz wyjątkowo łatwo utrzymać je w nienagannej czystości.

Praktyczne rozwiązania dla Twojej wygody

Aranżacja kuchni w bloku powinna być maksymalnie praktyczna. Zadbaj o to, aby zabudowa bogata była w praktyczne szafki i schowki, które pomieszczą cały sprzęt kuchenny, produkty spożywcze i akcesoria. Nieocenionym pomocnikiem w walce o ład wśród ogromu rzeczy będą sprytne kosze cargo i szuflady z organizerami.

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet