Inspiracje,

Odśwież swoją kuchnię na wiosnę!

Odśwież swoją kuchnię na wiosnę!

Wiosna sprzyja zmianom! Po szarej, ciągnącej się długimi miesiącami zimie wreszcie możemy poczuć przypływ energii i chęci do działania. Pozytywne wibracje warto przekuć w działanie i odświeżyć nieco swoje mieszkanie. Jak niedrogo i ciekawie urozmaicić kuchenne wnętrze? Sprawdź!

Zaproś naturę do kuchni

Atrakcyjnego wyglądu kuchennemu wnętrzu mogą dodać stylowe dodatki. Pięknym akcentem dekoracyjnym, a jednocześnie przydatnym podczas gotowania elementem okażą się być zioła. Warto znaleźć na półkach miejsce na niewielkie doniczki wypełnione pachnącą bazylią, miętą, oregano… Modną dekoracją będzie półka o drabinkowej konstrukcji, na której poustawiasz roślinki i drobne akcesoria.

Płytki jak nowe

Twoje płytki na ścianie nie prezentują się najlepiej? Zamiast kupować nowe kafle i organizować remont, który będzie wymagał sporych nakładów pracy i czasu, odśwież swoją starą ścianę! W sklepach znajdziesz obecnie specjalne farby przeznaczone do malowania między innymi glazury, ceramiki, terakoty. Pomalowana powierzchnia pięknie się prezentuje, a jednocześnie jest odporna na uszkodzenia i działanie detergentów.

Postaw na kolor!

Masz już dość wszechobecnych szarości i rozbielonych pasteli? Świetnym i tanim sposobem na zupełną zmianę klimatu panującego we wnętrzu jest przemalowanie ścian. Poszukiwania idealnego koloru, który tchnie życie w nieco nudną, przykurzoną aranżację warto zacząć od inspiracji prezentowanych na stronie internetowej Pantone Color Institute – cenionej, amerykańskiej korporacji poligraficznej, która corocznie wybiera jeden kolor, który będzie królował w designie przez kolejne 12 miesięcy. W tym roku zaszczytny tytuł Pantone Color of the Year przypadł barwie Living Coral. Afirmujący życie, intensywny koral doda każdej, nawet najprostszej aranżacji wyrazistości i pozytywnego wydźwięku.

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet