Kuchnia jest pomieszczeniem o wyjątkowym przeznaczeniu. Powinna z jednej strony cechować się maksymalną funkcjonalnością, a z drugiej – dopracowaną estetyką. Drugi aspekt jest szczególnie ważny w przypadku mieszkań o otwartym układzie, gdzie aneks kuchenny stanowi integralną część strefy dziennej. Dzisiaj weźmiemy pod lupę trendy rządzące w architekturze wnętrz. Jakie rozwiązania do kuchni proponują architekci? Sprawdź!

Wielki powrót klasyki

Era chłodnych pomieszczeń dobiegła końca. Architekci coraz chętniej wprowadzają do kuchni klasyczne motywy, takie jak dekoracyjne frezy i duże uchwyty. Połączenie prostych, lekkich brył z motywami charakterystycznymi dla ponadczasowego, klasycznego wzornictwa okazało się strzałem w dziesiątkę. Nowoczesne kuchnie utrzymane w tym klimacie są niezwykle eleganckie i stylowe.

Nietypowe kolory

Zabudowa w kolorze przygaszonego różu? Dlaczego nie! Coraz większą ilość miejsca w katalogach czołowych marek zajmują kolekcje bazujące na rzadko spotykanych dotąd w kuchniach barwach, takich jak właśnie róż, oliwkowa zieleń, wanilia czy kawa z mlekiem. Obok delikatnych pasteli wciąż mocno swoją obecność zaznacza butelkowa zieleń, granat i czerń.

Postaw na mat!

Błyszczące fronty ustępują miejsca matom. Warto pamiętać, że matowe powierzchnie lepiej sprawdzają się w dużych, dobrze nasłonecznionych kuchniach.

Naturalny kamień

Fanów luksusowych aranżacji glamour z pewnością zainteresują kuchnie z elementami połyskującego, błyszczącego marmuru. Ekskluzywny marmur możesz przemycić do aranżacji na wiele sposobów – wykładając nim ścianę, podłogę lun wybierając meble z płyt imitujących piękny kamień.