Styl skandynawski sztormem opanował nasze mieszkania już kilka lat temu. Mimo zmieniających się jak w kalejdoskopie trendów moda na ciepły minimalizm nie ustaje! Przyglądając się katalogom czołowych marek meblowych, śmiało można stwierdzić, że styl skandynawski wszedł już do wzorniczego kanonu. Jak przemycić klimat szwedzkiej chatki do swojej kuchni? Sprawdź!

Zaproś naturę do domu

Esencją stylu skandynawskiego są naturalne materiały i jasne kolory. Jasne, przestronne wnętrza bazują na drewnie, bieli, szarości, beżach.  Ważną rolę w kształtowaniu ciepłego, radosnego klimatu odgrywa naturalne światło, stąd brak ciężkich zasłon i bogato zdobionych firanek w oknach. Kuchnia skandynawskie są atrakcyjne wizualnie, a jednocześnie funkcjonalne i trwałe.

Meble i dodatki

Podstawą aranżacji skandynawskiej kuchni są białe meble z delikatnie rysującą się strukturą słojów. Możesz wybierać spośród kolekcji drewnianych lub tańszych mebli zbudowanych z płyty MDF pokrytej folią, laminatem, lakierem lub fornirem o odpowiedniej strukturze. W domowy, ciepły klimat najlepiej wpiszą się meble z delikatnie frezowanymi frontami i witrynami ze szprosami. Klasyczne szafki dolne i górne warto wzbogacić o efektowny kredens, w którym wyeksponujesz kolekcję szkła i porcelany. Kropką nad „i” jest drewniany, solidny blat. Nad ścianie między nim a szafkami górnymi warto położyć białe, delikatnie połyskujące płytki typu metro albo w heksagonalnym, modnym kształcie.

Dla mieszkańców krajów Skandynawskich kuchnia jest przede wszystkim tętniącą życiem strefą rodzinnych spotkań. Aby kultywować tę tradycję w swoim domu, znajdź miejsce na jadalnię z dużym, drewnianym stołem otoczonym licznymi krzesłami.