Nowoczesne kuchnie zachwycają elegancją, ponadczasowym pięknem oraz wysoką funkcjonalnością. Warto zwrócić uwagę na niebanalne inspiracje i wykorzystać nowoczesne trendy, aby stworzyć praktyczną zabudowę. Nowoczesna kuchnia sprawdzi się zarówno jako klasyczne wnętrze, jak i aneks.

Nowoczesna kuchnia w bieli

Nie ma wątpliwości, ze najchętniej wykorzystywanym kolorem do kuchni jest biel – jasne meble kuchenne pozwolą optycznie powiększyć niewielkie przestrzenie, sprawią też, że kuchnie będzie można zmieniać dodatkami, zgodnie z oczekiwaniami. Nowoczesne meble kuchenne tworzone są zazwyczaj z płyt meblowych lub też płyt MDF – tworzywa te odznaczają się wysoką odpornością na ścieranie, uszkodzenia czy wnikanie wilgoci. Wierzch płyt pokrywają laminaty, lakier lub akryl – to one nadają kolorów, sprawiają, że meble zyskują na elegancji i estetyce. Nowoczesne meble kuchenne to zazwyczaj gładkie i lśniące lub matowe fronty – takie powierzchnie zestawiamy z prostymi uchwytami lub też z systemami bezuchwytowymi, np. „push to open”. Alternatywą mogą być głębokie frezy, które pozwalają na wygodne i bezpieczne otwieranie szuflad czy witryn.

Szeroki wybór elementów meblowych

Niewątpliwą zaletą nowoczesnych kolekcji meblowych jest szeroki wybór elementów. W zestawach mebli kuchennych znajdziemy przede wszystkim szafki wiszące i stojące, regały, słupki, witryny przeszklone, ale również kosze cargo czy elementy pod zabudowę. Szczególnie o te ostatnie klienci często pytają – pozwalają one na wpisanie sprzętów AGD w kuchnię bez zaburzania jej estetyki. Nie brak tu również markowych akcesoriów, które sprawią, że codzienne użytkowanie mebli będzie przyjemnością. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się zawiasy z cichym domykiem, ciche prowadnice