Kuchnie

Fornirowane meble kuchenne: warto?

Producenci mebli kuchennych oferują ogrom różnorodnych modeli o połyskującej, matowej lub półmatowej strukturze. Nowoczesne metody produkcji pozwalają na stworzenie mebli o gładkich, wzorzystych lub nawet drewnopodobnych frontach. Aby otrzymać pożądany wygląd, fronty z płyt meblowych pokrywa się specjalnymi powłokami – lakierem, laminatem, folią lub fornirem. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej ostatniemu wariantowi. Czy warto wyposażyć kuchnię […]

Czytaj więcej
Kuchnie

Solidne, efektowne i niedrogie – meble z laminowanej płyty MDF

Kupno mebli kuchennych jest sporym wyzwaniem. Nowa zabudowa powinna z jednej strony współgrać z gustem gospodarza i tworzyć w pomieszczeniu pożądany nastrój, a z drugiej cechować się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne. Wszystkie pożądane cechy łączą w sobie meble z płyty MDF pokrytej laminatem.

Czytaj więcej
Kuchnie

Białe ściany w kuchni – praktyczne porady

Wybór kolorów jest jednym z najważniejszych etapów tworzenia każdego wnętrza. Dominujące barwy kształtują charakter pomieszczenia, wpływają na samopoczucie przebywających w nim osób, modelują przestrzeń optycznie ją powiększając lub zmniejszając. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej jednemu z najbardziej popularnych w kuchniach kolorów – bieli. Czy warto postawić na białe ściany w kuchni? Jakie meble będą najlepiej z […]

Czytaj więcej
Kuchnie

Płyta MDF – poznaj jej możliwości!

Podstawę wyposażenia większości nowoczesnych kuchni stanowi zabudowa wykonana z płyt MDF. Lekkie, a zarazem solidne meble są znacznie tańszą i bardziej praktyczną alternatywą dla niegdyś  popularnych szafek z drewna. Co warto wiedzieć o płycie MDF? Czym się charakteryzuje? Sprawdź!

Czytaj więcej
Kuchnie

Ciemne meble kuchenne – poznaj najnowszy trend

Kuchenne aranżacje oparte na połyskującej bieli odchodzą w zapomnienie. Architekci w ostatnim sezonie zwrócili swoją uwagę w przeciwnym kierunku, czyniąc głównym motywem kolorystycznym modnych aranżacji ciemne barwy. Jakie kolory królują w modnych kuchniach? Sprawdź!

Czytaj więcej
Kuchnie

Wady i zalety kuchni z drewna

Mimo zmieniającej się mody meble kuchenne wykonane z drewna cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Dębowa albo jesionowa zabudowa jednoznacznie kojarzy się z dobrym smakiem i solidnością. Jednak warto mieć świadomość, że nie jest ona pozbawiona wad. Jakie ciemne i jasne strony ma drewniana kuchnia? Sprawdź!

Czytaj więcej