Kuchenne aranżacje oparte na połyskującej bieli odchodzą w zapomnienie. Architekci w ostatnim sezonie zwrócili swoją uwagę w przeciwnym kierunku, czyniąc głównym motywem kolorystycznym modnych aranżacji ciemne barwy. Jakie kolory królują w modnych kuchniach? Sprawdź!

Jakie kolory są na czasie?

Przeglądając aranżacje prezentowane na łamach katalogów, nie sposób nie zauważyć, że nową królową kuchni jest czerń. Zaraz za nią na podium stoją inne ciemne, wyraziste kolory – granat, antracyt, bordo oraz butelkowa zieleń. Zgaszone, ciemne barwy koniecznie o matowym wykończeniu są kwintesencją dobrego smaku i elegancji. Minimalistyczne, często bezuchwytowe zabudowy oparte na tych kolorach zachwycają swoją nowoczesnością. Doskonale sprawdzają się w mieszkaniach zaprojektowanych w stylu industrialnym oraz glamour.

Dla kogo?

Czarne, granatowe czy ciemnozielone, matowe meble przypadną do gustu miłośnikom awangardowych, niebanalnych wnętrz. Warto jednak pamiętać, że ciemne barwy, w szczególności pozbawione połysku, zarezerwowane są dla dużych, dobrze nasłonecznionych pomieszczeń. Ustawienie tego typu zabudowy w małej, wąskiej kuchni sprawi, że pomieszczenie będzie wydawało się jeszcze mniejsze, a kompozycja – niezwykle ciężka i przytłaczająca.

Jakie dodatki?

Ekskluzywny charakter ciemnej kuchni podkreślą starannie dobrane dodatki, takie jak blat z naturalnego kamienia albo egzotycznego drewna, nowoczesne systemy oświetlenia, metaliczne uchwyty (granatowe meble stworzą doskonały duet ze złotymi elementami), designerskie chokery ustawione przy wyspie. Zadbaj o to, aby elementy ustawione na blatach kolorystycznie współgrały z całą koncepcją.