Wybór kolorów jest jednym z najważniejszych etapów tworzenia każdego wnętrza. Dominujące barwy kształtują charakter pomieszczenia, wpływają na samopoczucie przebywających w nim osób, modelują przestrzeń optycznie ją powiększając lub zmniejszając. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej jednemu z najbardziej popularnych w kuchniach kolorów – bieli. Czy warto postawić na białe ściany w kuchni? Jakie meble będą najlepiej z nimi współgrać? Sprawdź nasze rady!

Białe ściany w małej kuchni

Biel jest kolorem uniwersalnym stwarzającym ogrom możliwości aranżacyjnych. Jasne ściany w kuchni doskonale sprawdzą się w słabo nasłonecznionych oraz małych pomieszczeniach. Jasna kolorystyka sprawi, że kuchnia będzie wydawała się większa. Biel jest mile widziana zarówno w nowoczesnych, chłodnych kompozycjach opartych na minimalizmie, jak i cieplejszych aranżacjach skandynawskich, retro, prowansalskich i angielskich.

Jakie meble stworzą z jasnymi ścianami zgrany duet? Aby uniknąć wrażenia nudnej monochromatyczności, postaw na kontrast! Biel będzie doskonałym tłem dla prostej zabudowy w kolorze butelkowej zieleni, granatu, czerni oraz modnych w tym sezonie pasteli. Miłośnicy ciepłych wnętrz z pewnością docenią klasyczne połączenie bieli i drewna.

Piękna kuchnia na dłużej

Pamiętaj o tym, że jasne ściany pod wpływem kontaktu z chlapiącym tłuszczem i innymi czynnikami zewnętrznymi mogą szybko stracić swój nienaganny wygląd. Pamiętaj o tym, aby ściany w kuchni pokrywać specjalnymi farbami, które można bezpiecznie myć na mokro. W okolicach kuchenki i blatu roboczego najlepiej sprawdzą się płytki o nieporowatej strukturze (na przykład  w modny wzór plastra miodu albo modeli typu metro) lub ochronna szyba ze szkła odpornego na wysokiej temperatury.